تبلیغات
پرندگان مهاجر گیلان - مطالب خرداد 1392
پرندگان مهاجر گیلان
سوگند میبرم به مرام پرندگان *** در شهر ما سزای پریدن تفنگ نیست
پنجشنبه 23 خرداد 1392

دیدار مدیر کل با سازمان های مردم نهاد گیلان

پنجشنبه 23 خرداد 1392

نوع مطلب :
نویسنده :ماهان

اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان درپنجمین روز ازهفته محیط زیست ، میزبان سازمانهای مردم نهاد محیط زیستی استان بود .
با توجه به حسن تقارن هفته محیط زیست ، با ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر، برنامه ای تحت عنوان تبادل نظر مدیركل حفاظت محیط زیست و اعضای سازمانهای مردم نهاد ، پیرامون اهداف زیست محیطی نامزدهای محترم ریاست جمهوری و شوراها و مطالبات عمومی از آنها در این حوزه برگزار شد .
در ابتدا عبدوس مدیر كل حفاظت محیط زیست گیلان ، ضمن خوشامد گویی و تشكر از حضور مدعوین ، سمن ها را یاریگر و الگویی مناسب ، برای حفاظت از محیط زیست دانسته و خاطر نشان كرد این نشست های صمیمانه ، باید پیش زمینه و سرآغازی برای تقویت روحیه مطالبه گری ازنقطه نظرهای زیست محیطی كاندیداها باشد . بدین منظور كه سازمانهای مردم نهاد با تلاش مجدانه خود كاندیداها راملزم نمایند ، پس ازقرار گرفتن در منصب خویش،   به شعارهای زیست محیطیشان جامه عمل پوشانده و سعی در عملی نمودن آنها نمایند .
وی افزود NGO   ها رابط مستحكمی برای نقل وانتقال اهداف سازمان حفاظت محیط زیست به شهرداریها واعضای شورای شهر بوده و با ارائه راهكارهای مفید می توانند بسترمناسبی برای تعمیق فرهنگ محیط زیست در جامعه فراهم آورند .
دراین نشست كه مدیران و اعضای سازمانهای مردم نهاد از جمله شهر ایده ال ما ، موسسه سبز كاران ، پیشگامان محیط زیست بندر كیاشهر ، جمعیت زنان و گروه سبز ماسال حضور داشتند اهداف مشترك خود را برای ایجاد وحدت بیشتر در مرتفع نمودن معضلات زیست محیطی ارائه نموده و به بحث و بررسی كشاندند.
 امیر عبدوس درپایان این جلسه كه نزدیك به سه ساعت به طول انجامید از تلاش تمامی عزیزانی كه در این عرصه ، بدون هیچگونه چشمداشتی برای رسیدن به آرزوی شهری آرمانی و عاری از آلودگی مجدانه تلاش میكنند ، قدردانی نمود .

http://up.p30room.ir/uploads/13710906731.jpg

http://gilan.doe.ir
شنبه 11 خرداد 1392

ضرب و جرح رئیس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه

شنبه 11 خرداد 1392

نوع مطلب :
نویسنده :ماهان

در منطقه کیسم آستانه اشرفیه اتفاق افتاد؛
رئیس اداره محیط زیست حین توقف عملیات برداشت غیر مجاز ماسه مضروب شد

سبزپرس – گروه محیط طبیعی؛ لیلا مسروری: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه در حالیکه مانع فعالیت برداشت غیر مجاز ماسه در منطقه شده بود توسط راننده بیل مکانیکی مضروب شد.

«محمدیان» مدیرعامل موسسه پیشگامان محیط زیست کیاشهر با اعلام این خبر به سبز پرس گفت: احسان هادیپور صبح دیروز (جمعه دهم خرداد ماه) در حالیکه همراه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از برداشت غیر مجاز شن و ماسه در منطقه کیسم آستانه اشرفیه ممانعت می کرد، توسط راننده با بیل مکانیکی مضروب شد.

این فعال محیط زیست افزود: مهندس هادیپور رییس محیط زیست فعال و محبوب منطقه است که همیشه مسولانه و با حساسیت معضلات مختلف منطقه را که البته کم هم نیست، دنبال می کند.

پیگیری‌های خبرنگار سبزپرس در این زمینه ادامه دارد.

در سال 1388 و در حادثه‌ای مشابه نیز رئیس اداره محیط زیست شهرستان آستارا که قصد توقف عملیات برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه را داشت، در حادثه تصادف عمدی دچار سانحه شد. در آن حادثه راننده کامیون قصد داشت تا رئیس اداره محیط زیست را با کامیون زیر بگیرد و از صحنه متواری شود.

http://isdle.ir

http://up.p30room.ir/uploads/13701137581.jpg